PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi

Godina : 29
Lokacija : Sweet dreams

2010 godina... Empty
PočaljiNaslov: 2010 godina...   2010 godina... EmptyPet Mar 26, 2010 6:16 pm

Sezonu 2010. Đoković je započeo na egzibicionom turniru u Kujongu, predgrađu Melburna. Poražen je u polufinalu od Španca Fernanda Verdaska. Prvi ATP turnir koji je Novak odigrao bio je prvi grend slem sezone, Otvoreno prvenstvo Australije. U četvrtfinalu ga je porazio francuski teniser Žo-Vilfrid Conga nakon pet setova, 6:7 (8:10), 7:6 (7:5), 6:1, 3:6, 1:6. Kao razloge poraza Novak je naveo stomačne probleme, koje je imao i pre meča i koji su bili evidentni na početku četvrtog seta. Uprkos tome, Đoković je 1. februara dostigao svoj najbolji plasman u karijeri, drugu pozicija na ATP listi. Zatim je osvojio turnir u Dubaiju i tako prvi put u karijeri odbranio titulu na nekom turniru. Nakon toga je učestvovao u Dejvis kupu u meču protiv SAD i je pobedio u oba meča koja je igrao. Na mastersu u Indijan Velsu, Đoković je izgubio u osmini finala od Ivana Ljubičića 5:7, 3:6.