Hollywood life

PrijemPrijem  KalendarKalendar  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 

Lady GaGa: Biografija

Ići dole 
AutorPoruka
roberta_bg

Broj poruka : 319
Datum upisa : 24.03.2010

PočaljiNaslov: Lady GaGa: Biografija   Čet Mar 25, 2010 11:16 pm

Стефани Џоан Анђелина Германотта (рођен 28. марта 1986), познатија под својим сценским именом Лады Гага, је амерички извођача. Након што је потписан и да брзо је пала са музичком кућом "Деф Јам Рецордс" на 19 година, почела је обављају у сцени рок музике Њујорку мањи источне стране. Током овог времена, она је такође радио на Интерсцопе рекорда као текстописац за неколико оснивања радње, укључујући и Акон, који је, након саслушања Гага певају, уверен Интерсцопе председник Џими Иовине јој да потпише заједнички споразум са ознаком и Акон'с Кона ливе дистрибуција налепница .
Њен деби албум славних, објављен је у августу 2008 и био је критички и комерцијални успех. Поред примања углавном позитивне критике, она је отишла да се број један у четири земље, такође прелив Билборд врх Електронски Албуми графикона у Сједињеним Државама. Албум је прва два сингла, "Само плес" и "Покер Фаце", постали међународни број један хитова, а бивши је био номинован за најбољу Плес Снимање на 51. Греми награда. Године 2009, након што је отворена за нови клинци на блоку и Тхе Пуссыцат Доллс, Гага кренула на своју прву турнеју хеадлининг, славних Лопта Тура.
Гага је инспирисана глам рокери као што су Давид Боуие и краљице, као и поп-певачице као што су Мадона и Мицхаел Јацксон. Она је такође инспирисан мода, тврди она која је неопходна компонента да јој текстове и представе. До данас она је продао преко 20 милиона дигиталних синглова и више од четири милиона албума широм света.

Биографија

1986-2004: Рани живот и образовање
Рођен 28. марта 1986, у Ыонкерс, Њујорк, најстарији дете италијанских америчких родитеља Јосипа и Синтија Германотта, 11 година била је постављена да се придружи Јуиллиард школу на Менхетну, , али уместо тога присуствовали манастиру Свете срца, приватни католичка школа . Играње клавир уво од старости 4, она је отишао на свој први клавир писање балада у 13 и почео обавља на отвореном Мишко ноћи по старости 14 . 17 година, стекла рано пријем у Њујорк Университы'с Тисцх школи уметности. Ту, студирала музику и побољшане њене текстове вештина писање есеја и аналитички радови се фокусирају на теме као што су уметност, религија и друштвено-политичко уређење. Касније се повукао из школе да се усредсреди на своју музичку каријеру..

2005-2007: Почеци каријере
Германотта потписао са музичком кућом "Деф Јам Рецордс", када је била 19, након запис извршне ЛА Рид чуо је певање низ ходник из његовог кабинета. Међутим, она тврди Рид никада није срео са њом, и после три месеца, она је пала са ознаком . Преселила из куће својих родитеља и почео да обавља у центру града Доњи Источна страна клубске сцене, са бендовима Мацкин Пулсифер и СГБанд Отприлике у исто време., почела је узимање дроге и изводи на бурлеска приказује, Гага, рекао је њен отац "само не разумем" то и да није могао погледати у њу за неколико месеци . Музички продуцент Оробити Фусари, који су помогли Гага пишу неке од њених ранијих песама, у односу на њен вокални стил је од Фреддие Мерцуры. Гага надимак јој је, након краљица песме "Радио Га Га" Она је почела да га користе као своје уметничко име и био је познат после као Лады Гага .
Током 2007, Гага је сарађивао са перформансама Старлигхт лады уметника, који су помогли њен створи јој бини мода је почела да свира пар концерата у центру клуба местима као што Меркур салон, самог краја, а Роцкуоод Музика Хала, са. њиховог живог наступа уметности део познат као "лады Гага и Старлигхт Ревија" Наплаћеног као "Коначан телефоне Бурлеска Роцксхоу," њихов чин био је ниско-Фи данак на 1970 разних дела У августу. 2007, Гага и Старлигхт су позвани да свирају на амерички музички фестивал Лоллапалооза . показују је критички признат, и њихово извођење добила веома позитивне критике. Пошто је најпре усмерена на авангарде, и електронска денс музика, Гага пронађена је музички нишу када је почео да уноси мелодије поп и берба глам рок од Давид Боуие и краљица у микс .
Током овог времена, она је почела да пише за уметнике потписао за Конвицт ознаку Акон је, као Фергие, Пуссыцат Доллс, Бритнеы Спеарс, а нови клинци на блоку . Након саслушања јој певати вокалне референцу за једног од његових нумера, акон формира мишљење да је такође био добар певач .На крају је убеђен Интерсцопе рецордс председник Џими Иовине јој да потпише заједнички споразум са своје етикете, Кона ливе дистрибуција, и касније позива његове Гага "франшизе. играч ". Кроз своје афилијације са Акон, Гага је почео да ради на свој нови материјал за њен деби албум са продуцентом преправљен. Већ имају солидан избор електро-глам, Давид Боуие-ескуе и краљица инспирисане песме, Гага је желео да се мешају јој плес Ретро тактове мелодије са урбаним, поп-рефрен и даље задржавају рокенрол ивицом. Прва песма заједно је произвела "момци Дечаци момци", каша-уп'с Мотлеы Цруе "девојке, гирлс, Гирлс", и АЦ / ДЦ 'е "ТНТ-а"

2008-данас:The Fame
До 2008, Гага је преселила у Лос Анђелес, блиску сарадњу са својим издавачке куће да оконча њен деби албум славних Гага. Изјавио је да је у комбинацији много различитих жанрова на албуму "из канте и Деф Леппард хандцлапс на метал бубњеви на градске песме " Почела је да ради са колективним зове Мала од Гага, који сарађују са Гага на одећу, сценографија, звук и славних добио углавном позитивне оцене критике, на основу музика преглед агрегацију Оптионс, она је добила просечну оцену 71/100 Тајмс Онлајн албум описао као "фантастично мешавину Боувија-ескуе баладе, драматичан, Краљица-. инспирисан мидтемпо бројеве и синтисајзер заснован на плесне нумере да ругати у Целебриты-јури богатог децу "славних врхунац на број један у Аустрији, Великој Британији, Канади и Ирској, а број четири у Аустралији и Сједињеним Америчким Државама, у свету продаје од јула 2009 штанду у 3 милиона примерака . албума сингл "Јуст Плес" је издат 8. априла 2008, и има у врху листе шест земаља - Аустралији, Канади, Холандији, Ирској, Велика Британија и САД . То је примио Греми номинацију за најбољу Плес снимање, али је изгубио од Дафт Пунк је "Хардер Беттер Фастер Стронгер." Други сингл, "Покер Фаце" је издат 23. септембра 2008, и достигла је број један у готово двадесет земаља, укључујући скоро све велике музичке тржиштима у свету. "Покер Фаце" је постао Гага је други узастопни број један на Билбордовој листи Топ 100 у априлу 2009 .
После тога, Мала од Гага окренуо фокус даље на америчком тржишту са Гага иде на њен први концерт турнеје са колегама Интерсцопе поп групе, реформисани нови клинци на блоку. Гага почела је са њима боравка у Лос Анђелесу, он Септембер 8, 2008, и наставља до краја новембра [30] Она се појавила као гост уметник на песму "девојке сад" са свог новог албума, Блок.. Гага први хеадлининг Северноамеричка турнеја, славних Лопта Тура, почела је 12. марта 2009, и добио критике Гага отворена за Тхе Пуссыцат Доллс у Великој Британији ноге њихове светске доминације и турнеја у Аустралији. може. Њен учинак је добро примљена, са редактора тврдећи да она упстагед лутке [34] [35] Отприлике у исто време. Музички спот за њу међународне трећи сингл "ЛовеГаме", забрањен је од стране аустралијских канал мреже Десет , који је одбио да игра видео образложење да садржи сексуално експлицитне слике [36.] Гага се полу-акт, носећи само пластичне мехурића, на насловној страни годишњег 'тема Топ 100' Роллинг Стоун у мају 2009 [37] [38] У питању је расправљати. Да, иако је она што јој почетака Нова Њујорк клубске сцене, Гага је романтицаллы баве хеви метал бубњара. Гага описан њихов однос и распада, говорећи о томе ", био сам му Сенди, и он је био мој Дени [масти], па сам прекинула." Он је касније постала инспирација иза неке од песама на њен деби албум славних [39] Гага је такође изјавио да је бисексуалац и инспирисан лепим женама, што каже чини јој момака "неугодно.." [39] Касније каје одавање њене оријентације, говорећи: "Ја не волим да се види као неко ко користи геј заједницу да погледате Нервозан сам слободан сексуални живот жене и волим оно што волим.. Не желим да људи пишу да о мени јер ја осећам као да изгледа као да сам то рекао јер ја покушавам да будем нервозан или подземне "[40.] Она је претходно речено гужве на једном од њених концерата да јој је песма" покер лице "дискутује лирски фантасизинг о жени док је био у кревету са мушкарцем [41.] Гага појавила на репера Уале сингл "Цхиллин" [42.]
Музика награда, укључујући видео године, најбољи нови извођач, Најбољи женски поп видео и најбољи видео за "Покер Фаце" и најбољу режију, најбољу монтажу, најбољу специјалне ефекте, најбољу кинематографију и уметнички директор за најбољи "Папарацо [43] Гага. Управља да добије награду за "Најбољи Нови Уметник", док је њен сингл "Папарацо" освојио две награде за "најбољи уметнички директор" и "Најбољи специјални ефекти" [44.] У октобру, Гага примио Расте Билборд магазина звезда награду 2009 [45. ] [46] Касније се појавио у суботу увече уживо, у стрип пародија са Мадоном и обављање део њене предстојећи сингл "Лош Романтика", из реиздање свог деби албум под називом славних: Чудовиште [47] Гага. присуствовали људска права кампање "Национални Вечера он Септембер 10тх, 2009, пре него што марширају у националне равноправности марта у Вашингтону" У музичкој индустрији још увек има огромну количину смештај хомофобије. [...] Со И'м узимање став ", она је коментарисао [48] [49] Она је тада почела да врши корекцијом од Јохн Леннон'с" Замисли ", док се променом неких песама на референтни Маттхеу Схепард је убиство 1998. Колеџ ученика смрт која је поклич окупљања за геј покрет права ". Нећу да играју један од мојих песама вечерас, јер вечерас није о мени," Гага је рекао пре него што је сео испред велики клавир да пева и игра "То је око Вас" [48.]

Музичког стила и утицаја
Лады Гага је првенствено под утицајем поп-певача Мицхаел Јацксон и Мадонна. Она је такође под великим утицајем глам роцк звезде као што су Давид Боуие и група Квин, од којих песме инспирисан својим сценским именом [50] Уметник Анды Уархол, песник Раинер Мариа Рилке, модна икона / глумица / певачица Граце Јонес, а мода. као целина, су сви били наведени као инспирација, као [36] [10] [51] Она је често било ликенед Блонди певачице Деббие Харры.. [52] Гага вокали су извучене честе односу Мадона, Гуен Стефани, док структури њене музике се каже да подсећа на класични 1980 поп и 1990 Еуропоп [53] У прегледате њен деби албум славних ", тврди Сандеј тајмса" у комбиновању музике, моде, уметности и технологије, леди [Гага]. призива Мадона, Гуен Стефани око Холлабацк Девојка, Кылие Миногуе [] 2001 или Граце Јонес сада "[54.] Слично томе, Бостон Глобе критичар Сара Родман коментарисао да Гага извлачи" очигледна инспирација од Мадона на Гуен Стефани на ... [њу], али девојачки чврстином цеви и шампањац откуцаја "[55.] Мадона себе једном коментарисао да је 'Ролинг Стона да она види" [је] само у Лады Гага ". Забављач је објаснио, "[У] квочка сам је видео, није имала пуно новца за њену производњу Она има рупа у њеној фисхнетс и. Грешака има свуда [...] је врста неред, али Видим да има да је Фактор је лепо. видјети да у сировом фази "[56.] Беби А. Жил за филипинске Звезда је тврдио да је Гага глас је" таман за комбинацију плеса и рок да она не "[57.] Као уметник, Алексис Петридис од Бостона глобус прокоментарисао да иако Гага недостаје оригиналности," поп не мора да буде оригинал или заслепљујуће паметно да раде: мелодија је потребно, и Лады [Гага] је фантастично добар на мелодије "[53]. Иако Гага је рекао песама су недостатка интелектуалне стимулације, [она] не успева да се креће и да Гроовинг на готово тихо темпо" [58.]
Гага је изјавио да је "врло у моди" и да је "све" да јој [6] [59] Њена љубав према моди је од своје мајке, која је изјавио је "увек веома добро чувају и лепа.." [ 4] Она тврди да: "Када пишем музику, ја размишљам о одећу желим да носи на сцени Све је о свему сасвим-перформанс уметности, поп-перформанс уметности, моде. За мене, то је све што долази заједно. и да права прича која ће супер вентилатор желим да донесу назад.. Желим да слике буду толико јака да ће фанови желе да једе и укус и лизати сваки део нас "[59.] Она има сопствени креативни тим позвао производњу Мала од Гага, који је лично ручке. Тим креира многе њене хаљине, сценски реквизити, као и хаирдос [60]. Гага је шест познатих тетоважа, [61] Међу њима симбол мира који је инспирисан крајем енглески музичар Јохн Леннон који је Гардијан приметио као "херој Гага'с, "[62] и Карлинг Немачки скрипту на своју леву руку која цитира песник Раинер Мариа Рилке са линијама" у најдубље сат ноћи, призна себи да би ти умрети ако вам је забрањено да пишу и поглед дубоко у. свом срцу, где се шири своје корене, одговор, и запитајте се, да пишем? " Гага Рилке описује као њен "омиљени филозоф", коментаришући да је његова "филозофије самоће" говорили да је [63]. Као одговор на Гага рекавши да она сматра Донателла Версаце њеног муза, [6] Мелиса Магсаысаы Лос Анђелес тајмс прокоментарисао, " [Гага'с] аверзију према носио горњи и доњи у исто време [...] суиггинг шампањац и бити фаннед по масној мушкараца у Спеедос [је] веома Донателла-ескуе "[64.] Крајем 2008, поређења су направљене између мода за снимање Гага и уметник Цхристина Агуилера, наглашавајући сличности у њиховим стајлинг, коса, и маке-уп. [6] Агилера је касније тврдио је она "потпуно несвестан [Гага]" и "не знам да ли је то [је ] мушкарац или жена "[6.] Након тога, Гага објавио изјаву у којој је поздравио поређења због пажње јавности пружају корисне [65] Гага. рекао:" Она је таква велика звезда и ако нешто треба ја јој послати цвеће, јер много људи у Америци нису знали ко сам ја да док цела ствар се десила то ме стварно ставили на мапу у путу.. "[65] [66] Гага је природна бринета, али јој је коса бељени плавуша јер је често у заблуди за колегу музичара Амы Уинехоусе [4].
Гага атрибути много раним успех као да је уметник мејнстрим геј фановима и сматра се диже геј икона [40] [67] [68] Она тврди потешкоће у раним фазама своје каријере добија своје песме да прими. Синглес радија и изјавио, "прекретница за мене је геј заједница Имам толико геј фанови и они толико лојални да ме и они ме стварно подигао.. Они увек стоје код мене и ја ћу увек стоје њих Није ствар лако да креирате фанбасе.. "[69] Гага захвалио ФлыЛифе, Менхетн заснован ЛГБТ маркетинга компаније са којом је ознаком Интерсцопе радова, у омоту њеног деби албума у студију, славних, говорећи: "Ја те волим толико сте били први откуцај срца у овом пројекту, и. вашу подршку и блиставост значи свет за мене. Ја сам увек ће се борити за геј заједницу руку под руку са овим невероватан тим." [70] Након Слава је изашао, она је открила да је песма "Покер Фаце" је о њеној бисексуалности. У интервју са Ролинг Стоун, она је говорила о томе како јој момака били су склони да реагују на своју бисексуалност, говорећи: "Чињеница да сам у женама, сви су га застрашивао То их чини неугодно.. Они су као, ' Не треба да се утроје Драго ми је само са вама. "[71] Један од првих Гага'с телевизији наступ је био у мају 2008 НеуНоуНекст награде, награде показују емитоване од стране ЛГБТ телевизијске мреже, сајт. где Певала је песму "Само Данце [72.] У јуну исте године, обављала је песма поново у Сан Франциску Прајд догађаја. [73] Када се појавио као гост на Еллен ДеГенерес Схоу у мају 2009, Гага Деџенерес похвалио због "инспирација за жене и геј заједнице", [74] и док прихватају и Бест Неу Артист трофеј у 2009 МТВ музичких награда, посвећена је награду "Бог и гејеви" [75.] Она је проглашена 11. октобар, 2009 Национална равноправност марта на скупу националног мола је "најзначајнији догађај у њеној каријери." Како је изашао, она је са леве ликујући: "Благослови Бог благослови и гејеви" слична јој додели МТВ музичких награда говора месец дана раније [48.]

Discography

The Fame (2008)
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika

Lady GaGa: Biografija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Hollywood life :: Hollywood stars :: Music stars :: Solo pevacice :: Lady Gaga-
Skoči na: